XVIII MIĘDZYDIECEZJALNY KONKURS - CZY ZNASZ PISMO ŚWIĘTE

- Dokument dodano 2016-09-19, oglądany 1866 razy -

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych

 
 

XVIII MIĘDZYDIECEZJALNYKONKURS „CZY ZNASZ PISMO ŚWIĘTE?”

Organizator: Parafia Serniki i Brzostówka przy współpracy z Gminą Serniki

Cele:

- Zachęcenie do codziennego czytania Pisma Świętego

- Pogłębienie wiedzy religijnej

- Zachęcenie do wspólnego czytania Pisma Świętego, rodzice z dziećmi i rodzeństwem

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych DIECEZJI LUBELSKIEJ I PODLASKIEJ

Zakres :Abraham, Izaak, Jakub, Mojżesz - wybrane fragmenty– dokładny zestaw będzie podany dla zainteresowanych w listopadzie po zgłoszeniu. ZGŁOSZENIA DO 15 LISTOPADA 2016R.

Zasady konkursu:

Konkurs składa się z trzech etapów.

I ETAP – szkolny odbywa się w każdej szkole, zakres i szczegółowe informacje pojawią się w listopadzie na stronie internetowej. Uczniowie otrzymują pomocnicze pytania i samodzielnie lub z rodzicami czytają wybrane fragmenty z Pisma Świętego i odpowiadają na pytania. Poszczególni katecheci kwalifikują uczniów do następnego etapu i zgłaszają uczniów do końca lutego 2017r.

II ETAP – zakwalifikowani uczniowie biorą udział w rozwiązywaniu testu, około 40 pytań, 3 odpowiedzi w tym jedna prawidłowa. Konkurs odbywa się w jednej ze szkół na terenie Gminy Serniki. Każdy kto odpowie na min. 80% pytań zakwalifikuje się do finału konkursu. Komisja może zakwalifikować większą ilość uczniów. Termin konkursu marzec 2017r. W przypadku dużej ilości zgłoszeń z różnych parafii etap ten może być rozegrany w kilku szkołach.

III ETAP – FINAŁ – odbywa się na przełomie maja/czerwca w budynku Gminy Serniki. Finaliści II etapu odpowiadają na pytania dotyczące wybranych fragmentów Pisma Świętego (przeważnie są to kategorie: jaka to postać, kto to powiedział, miejsce)

Zachęcamy do udziału uczniów ze szkół podstawowych. Szczegółowe informacje i zgłoszenia: Andrzej Karczewski Tel. 609900608, andrzej051970@interia.pl  , http://spwolasernicka.edupage.org w zakładce katecheza.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Organizatorzy

 

 
 

Autorzy dokumentu: -

Słowa kluczowe: -