Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

- Dokument dodano 2017-06-27, oglądany 1630 razy -

 
 

Zapraszamy katechetów na pielgrzymkę do Ziemi Świętej

 w ramach rekolekcji katechetów

w dniach 28.01 - 04.02.2018.

Zapisy: tel. 81/532-25-46

Szczegółowe informacje poniżej:

 

 

 

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ W ROKU SZK. 2017/18

 

DZIEŃ 1

 

Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko. Odprawa o godz. 19:05. Wylot do Izraela o godz. 22:05.

 

DZIEŃ 2

 

Przylot na lotnisko Ben Guriona o godz. 02:55. Przejazd na śniadanie. Udamy się do Cezarei Nadmorskiej, miasta zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Spacer i czas wolny na plaży Morza Śródziemnego z widokiem na ruiny starożytnego akweduktu, prowadzącego wodę do Cezarei. Przejazd do Hajfy, wypoczynek na plaży nad Morzem Śródziemnym. Następnie Msza Święta i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Góry Karmel oraz groty Św. Eliasza. Z kolei przejazd do Nazaretu, nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Udamy się do kościoła św. Józefa, gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. W tym miejscu Pan Jezus mieszkał 30 lat, zanim poszedł wypełnić misję głoszenia Słowa Bożego. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

 

DZIEŃ 3

 

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa – uświęcił On w tym miejscu swoją obecnością małżeństwo młodych. Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu ślubu. Udamy się do Tabgha. Zwiedzimy kościół Prymatu, zbudowany na przystani z czasów rzymskich – tu Pan Jezus po Zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował śniadanie. W tym miejscu pytał też św. Piotra o miłość, gdy przekazywał mu prymat w Kościele Świętym. Nawiedzimy też kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – w tym miejscu nakarmił Pan Jezus 5 000 mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Zobaczymy również Górę Błogosławieństw, gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw – chrześcijańskich drogowskazów na drodze do nieba. W Kafarnaum zobaczymy fundamenty Domu św. Piotra, znajdujące się pod ośmiobocznym kościołem oraz ruiny synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście i wygłoszenie w synagodze mowy Eucharystycznej. Lunch z degustacją ryby św. Piotra. Następnie rejs statkiem przez jezioro Genezaret. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4

 

Śniadanie. Przejazd do Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę św. Józefa, gdzie św. Józef oczekiwał narodzenia dzieciątka Jezus. Obok znajduje się Grota św. Hieronima, gdzie zostało przełożone na język łaciński Pismo Święte, tzw.

Wulgata. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o dziecko. Nawiedzimy także klasztor sióstr karmelitanek na Wzgórzu Dawida, upamiętniający działalność św. Marii od Chrystusa Ukrzyżowanego. Przejazd do Ein Karem – miejsca nawiedzenia św. Elżbiety oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana, skąd udamy się do romańskiego kościoła św. Anny z XII w. – najlepiej zachowanego zabytku z okresu wypraw krzyżowych, upamiętniającego narodziny Matki Bożej oraz do sadzawki Betesda. Następnie udamy się ulicą Via Dolorosa na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy koło kaplicy Biczowania i bazyliki Ecce Homo. Stacjami Drogi Krzyżowej dotrzemy do bazyliki Grobu Pańskiego, w której wnętrzu znajdują się ostatnie stacje m.in. Kamień Namaszczenia. Czas wolny. Następnie wizyta w dzielnicy żydowskiej pod Ścianą Płaczu. Przejście na Górę Syjon. Udamy się do Wieczernika, Bazyliki NMP oraz kościoła św. Piotra in Gallicantu, gdzie Piotr 3 razy zaparł się Pana Jezusa, a Jezus w Tym miejscu przed wysoką radą, był sądzony. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

 

Śniadanie, po którym wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Zobaczymy Sanktuarium Wniebowstąpienia – miejsce, w którym Pan Jezus wstąpił do Nieba. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster. Tu znajduje się grota, gdzie Pan Jezus nauczył swych uczniów modlitwy Ojcze Nasz. W grocie tej odbył się także Pierwszy Sobór Jerozolimski z udziałem św. Pawła. Tu Apostołowie zadecydowali, że Dobra Nowina będzie głoszona wszystkim narodom. W tym miejscu odmówimy Skład Apostolski oraz Modlitwę Pańską. Z kolei udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał), znajdującej się przy starożytnej drodze rzymskiej, którą Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy. Tutaj Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą - miastem, które nie poznało swego czasu nawiedzenia. Schodząc przy Dolinie Jozafata, gdzie według wizji Ezechiela dokona się Zmartwychwstanie, zobaczymy cmentarz żydowski. Dojdziemy do Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc z Bazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. Wejdziemy do Groty Pojmania, w której Pan Jezus został zdradzony pocałunkiem Judasza. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

 

Śniadanie. W drodze nad Morze Martwe zatrzymamy się w Jerychu – panorama Góry Kuszenia i Sykomora Zacheusza oraz w Kasr al-Jahud – miejscu, w którym Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Kalia Beach - najbardziej na północ położonej plaży nad Morzem Martwym. Całodzienny wypoczynek połączony z możliwością kąpieli i odprężenia. Wody tego niezwykłego akwenu posiadają największe na świecie stężenie soli (ok. 26%), co powoduje utrzymywanie osób, leżących bez ruchu, na powierzchni wody. Specyficzny skład wody z Morza Martwego okazuje się także leczniczy, pomagając na wiele dolegliwości, takich jak schorzenia stawów, skóry, alergie oraz oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto plaża Kalia Beach obfituje w znaczne ilości bogatego w minerały błota o leczniczych właściwościach, co czyni to miejsce jednym z najlepszych naturalnych spa na świecie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8

 

Śniadanie. Przejazd do Emaus – miejsca, w którym Jezus spotkał się z dwoma uczniami po Zmartwychwstaniu. Kontynuacja podróży do Tel Avivu – Jaffy. Zwiedzanie starożytnego portu Jaffa, słynnego z mitologii greckiej. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także św. Piotr. Z kolei udamy się do nowoczesnego Tel Avivu – spacer promenadą nadmorską. Transfer na lotnisko, odprawa o godz. 14:40. Wylot o godz. 17:40. Przylot do Warszawy o godz. 20:45. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

 

TERMIN: 28.01 – 04.02.2018

CENA: 3200 zł + 180 USD

ZAPEWNIAMY:

 przejazd klimatyzowanym autokarem w Izraelu oraz transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem

 przelot do Izraela i z powrotem wraz z opłatami lotniskowymi

 6 noclegów w hotelach*** pokoje 2 os. z łazienkami

 7 śniadań, 1 lunch, 6 obiadokolacji

 opiekę pilota – przewodnika

 ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4 000 €, do 10 000 zł w RP

 

opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGI:

 wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.

 program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

 na bilety wstępu, przewodników miejscowych, napiwki, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy posiadać 180 USD – kwota nie podlega rozliczeniu

 dokument niezbędny do wyjazdu: paszport, w którym nie może być pieczęci Syrii, Iranu, Libanu i Libii

 

 
 

Autorzy dokumentu: -

Słowa kluczowe: -