Konspekt Lednica 2018

- Dokument dodano 2018-03-27, oglądany 869 razy -

 
 

1.     Komentarze z fb o Lednicy

Pytanie: Gdzie można to znaleźć?

2.     Filmik Franciszkański

3.     o. Jan Góra – twórca Spotkań Lednickich oraz Wspólnoty LEDNICA 2000. Każdą Lednicę zaczynał od słów: „Kocham Was”. O. Góra jest autorem hymnu ŚDM w 1997r. „Abba Ojcze”, przyjaźnił się z Janem Pawłem II.

o. Wojciech Prus i o. Mateusz Kosior – obecni duszpasterze Lednicy. O. Wojciech jest autorem bajek dla dzieci. O. Mateusz w wolnym czasie lubi wybierać się na wycieczki rowerowe.

4.     Wspólnota LEDNICA 2000 (kim jesteśmy i co robimy)

Jest to grupa studentów i wychowanków ojca Jana. Razem modli się i pracuje, odpoczywa, rozwija pasje, śpiewa, uczy się. Tworzy trzon organizacyjny wszystkich Spotkań na Polach Lednickich i w Ośrodku im. św. Jana Pawła II. Chce dać część siebie innym, pomagać sobie nawzajem we wszystkich sytuacjach. Właśnie z tych części składa się to, co znacie jako Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

5.     Spotkanie Młodych

Jest organizowane co roku w pierwszą sobotę czerwca na Polach Lednickich koło Poznania.

Na Spotkanie warto przyjechać, ponieważ jest to ładunek Bożej energii na cały rok. Gdy przyjedziesz na Lednicę masz szansę poczuć się jak w niebie, bo w każdym uczestniku dzieją się nawet małe cuda. Można doświadczyć Boga, który nie jest daleko od nas, chwalić Go śpiewem i tańcem. Spotkanie Lednickie jest to miejsce poznawania nowych osób i zawierania przyjaźni na całe życie.

6.     Jedziemy na Lednicę!

Przyjedź i zobacz co przyciąga tysiące młodych osób, które co roku przyjeżdżają na Pola Lednickie, aby wziąć udział w Spotkaniu Młodych. Pamiętaj, że zanim przyjedziesz na Lednicę musisz:

1.    zarejestrować się lub grupę przez formularz na stronie internetowej,

2.    zorganizować wyjazd,

3.    przyjechać.

7.     Jak dojechać na Lednicę?

  Autokarem

  Pociągiem

  http://jedziemynalednice.pl/ - na tej stronie można zarejestrować swój wyjazd lub znaleźć kogoś kto zaoferuje wolne miejsca na dojazd na Pola Lednickie na Spotkanie

  Przybiegnij! – co roku organizowany jest Maraton Lednicki, rusza on z Poznania. Wszyscy uczestnicy na mecie przy Bramie Rybie dostają medale, każdy jest zwycięzcą!

8.     Siewcy Lednicy

Służą Spotkaniom na Polach Lednickich komponując muzykę i modląc się wraz z uczestnikami. Można ich też zobaczyć na różnych koncertach bądź samemu zaprosić ich na występ.

9.     Info o ISL i spotkaniu + wolontariat

2 czerwca 2018r. odbędzie się XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. W tym roku prowadzi nas hasło „Jestem”.

Zapraszamy do pomocy w organizowaniu Spotkania Lednickiego. Jeśli chcecie tworzyć razem z nami Spotkanie na Polach Lednickich, przyjedźcie na ISL (Infrastruktura Spotkania Lednickiego). To czas, w którym na tydzień przed Spotkaniem przygotowujemy nasze małe miasteczko na przyjęcie kilkudziesięciu tysięcy Młodych Pielgrzymów z całej Polski. W dzień spotkania można zaangażować się w służby takie jak schola, ochrona, ratownicy medyczni, anioły porządku, przewodnicy ledniccy, liturgia, tancerze oraz ewangelizatorzy. Do udziału w wolontariacie trzeba zgłosić się wcześniej przez formularz na stronie internetowej. Wolontariat to coś wspaniałego, dzięki czemu można służyć drugiemu człowiekowi.

 

 

 
 

Autorzy dokumentu: -

Słowa kluczowe: -